Netflix w Polsce!

Netflix w Polsce

Uwielbiam dobre filmy, trzymające w napięciu seriale oraz niebanalne dokumenty. Stąd też się wzięła moja ekscytacja wejściem Netflixa na polski rynek. Netflix to międzynarodowa platforma VoD (Video on Demand), zawierająca największą na świecie bazę legalnych tytułów nawet w jakości ultra HD!

Każdy z Was po założeniu konta otrzymuje próbny miesięczny dostęp (wymaga jedynie podpięcia karty kredytowej bądź konta PayPal). Do końca tego okresu możecie zdecydować o kontynuowaniu subskrypcji serwisu w wybranej opcji:

Bez tytułu2

Jeśli przed końcem darmowego okresu zdecydujecie o rezygnacji, wystarczy pamiętać o anulowaniu subskrypcji w ustawieniach konta:

Bez tytułu3

Wiele osób zastanawia się, jakiego rodzaju bazę mamy dostępną w ramach polskiej platformy na kilka dni po odpaleniu. Lista faktycznie z dnia na dzień się rozrasta, ale – póki co – niewiele tytułów posiada polskie napisy. Ja sama nie mam z tym większego problemu, ponieważ starczają mi angielskie napisy. Warto jednak o tym pamiętać, zanim odpalicie na próbę darmowy miesiąc.

Co zatem zwróciło moją uwagę w obecnej ofercie Netflix?

Przede wszystkim podoba mi się interfejs, ponieważ jest prosty i bardzo wygodny. Od razu widać, że to perełka pod względem User Experience. Dla każdego członka rodziny, który będzie korzystał z konta, można założyć osobny profil, dzięki czemu platforma nie pogubi się w naszych upodobaniach. Zapamiętuje tytuły, których oglądanie przerwaliśmy oraz uczy się gustu użytkownika, dzięki czemy może proponować nowe.

Jeśli chodzi o seriale, to cieszę się, bo jest kilka z mojej listy do odhaczenia (Hannibal, Orange is the new Black, Breaking Bad, Ray Donovan i The Wall z Gillian Anderson). Oprócz tego może Was zainteresują Was jeszcze: Dexter, Bates Motel, Continuum, Pretty Little Liars, Marco Polo, Spartakus, Trawka, Suits, Gotham czy ostatnio głośny wśród paru moich znajomych – Narcos. Niestety na razie House of Cards nie uświadczymy.

Wśród dobrych filmów, które mogę Wam polecić, lista jest naprawdę długa. Zobaczycie Sherlocka Holmesa z Downey’em Jr, Kac Vegas, oscarową Grawitację, Zanim odejdą wody i na przykład Crazy Stupid Love z Rayanem Goslingiem i Stevem Carrel’em. Jest też sporo pewniaków typu Jestem Legendą, Top Gun, American BeautyIncepcja, Mroczny Rycerz, Matrix i np. trylogia Władcy Pierścieni Petera Jacksona – gdybyście jeszcze nie znali na pamięć ;)

Wszystkiego wymienić nie mam ambicji, dlatego zachęcam, żeby przetestować tę platformę. Abonament o równowartości 43,50 zł nie jest najniższy i faktycznie dla wielu osób może być za wysoki. Jeśli jednak możecie sobie pozwolić na taki wydatek, pomyślcie, że to przynajmniej legalne źródło, bardzo wygodna platforma dostępna na wszystkich urządzeniach (tablet, smartfon, desktop, smart TV, PS4 etc.) i znakomita jakość. Jeśli do tej pory płaciliście za transfer na Chomiku i różnych Kinomanach, może się to opłacić, a korzyści są nieporównywalne :)

Podaj dalej

  • Marta Daria Nowakowska

    hehe no szaleństwo z netflixem :) planuję wypróbować po urlopie, teraz nie warto marnować miesiąca próbnego, zresztą i tak czasu by nie było. Wiesz jak to jest przed wyjazdem :)

    • niskoslodzona

      Pewnie, że wiem ;) Już gromadzę pierdoły do spakowania na kanapie :D jupiii!