Subiektywne TOP10 – aplikacje mobilne i nie tylko

177H
Aplikacje mobilne ułatwiają życie, uczą, czasem śmieszą. Czasem nie pełnią żadnej roli, po prostu zalegają. Przedstawiam moje subiektywne TOP 10.
Obecnie używam Samsunga Galaxy S5, więc uprzedzam, że Android jest przeze mnie bezczelnie faworyzowany. O ile się nie mylę, wszystkie możecie znaleźć również na App Store.

1. Facebook

Tego wynalazku społecznościowego nie trzeba nikomu przedstawiać. Facebook nie jest hipsterski, nie świadczy o oryginalności użytkownika, za to zalewa spamem i pseudo-wartościowymi newsami. Mimo wszystko razem z Wami buduję tę globalną społeczność i nigdzie się póki co nie wybieram.

2. Instagram

Pinteresta nie czuję, za to Instagram zaskoczył w mig. Prosty program do nakładania filtrów na fotki sprawił, że nie musisz być potęgą Photoshopa, żeby zrobić lansiarskie selfie. Wisienką na torcie będzie zestaw popularnych hasztagów i już wielbi cię cały świat. Koniecznie udostępnij zdjęcie na Facebook-u na wypadek, gdyby ktoś przegapił je na Insta. Fejm gwarantowany.

3. Endomondo

Zrobiło się sarkastycznie. Muszę się opanować. Endomondo nie jest takie złe, w końcu je uwielbiam. Daje mi możliwość kontrolowania czasu, jaki poświęcam miesięcznie na aktywność fizyczną. Motywuje i zachęca do poprawiania wyników. Polecam wersję darmową. Funkcjonalności Endomondo Premium nie są warte swojej ceny. Ale to tylko moja ocena.

4. Jakdojade.pl

Jakdojade.pl żyje na moim telefonie od początku istnienia Appki. Dzięki temu cieszę się wersją darmową i nie wyobrażam sobie bez niej życia w dużym mieście. Ciągłe zmiany w komunikacji miejskiej, objazdy, remonty – przestają być problemem, bo zawsze wiesz, czym dojedziesz do punktu docelowego. Ciekawa jestem, czy wersje pozawarszawskie też tak dobrze się sprawują.

5. Spotify

Przechodzimy do aplikacji, która sprawia, że jestem legalnym człowiekiem. Wraz z powstaniem Spotify dostęp do legalnej muzyki stał się praktycznie nieograniczony i to za jedyne 19 złotych miesięcznie. W jego ramach możesz tworzyć własne playlisty i udostępniać je znajomym, ściągać utwory do trybu offline i inspirować się kanałami z całego świata. Co najlepsze – Spotify pojawił się na PlayStation. Muzyka rozbrzmiewa zatem na telewizorze sterowana zsynchronizowanym z nim smartfonem.

6. Booking.com

Bardzo praktyczna wersja desktopowego Booking.com, która nieraz uratowała mi tyłek. Czy to w Tajlandii, czy Turcji, czy Polsce – zawsze pozwala znaleźć tani i przyzwoity nocleg. Nawet, jak lądujesz w środku nocy w Boże Narodzenie na lotnisku w Stambule i okazuje się, że następny lot odbędzie się za 11 godzin.

7. Blogger

Dzięki niemu właśnie mnie czytasz. Jedyny czas, jaki pozostaje mi na pisanie bloga to droga w komunikacji miejskiej. Blogger pozwala mi na wygodne pisanie, tworzenie postów w trybie offline i udostępnianie wtedy, kiedy mam na to ochotę. W ten sposób napisałam wszystkie posty z Tajlandii :)

8. The Dodo

To moje nowe odkrycie. Piękna aplikacja mobilna, będąca portalem społecznościowym dla osób, które kochają zwierzęta i przejmują się ich losem. Jeśli interesujesz się przetrwaniem zagrożonych gatunków i jednocześnie lubisz oglądać słodkie kociaki, szympansy, żółwie i inne stworzaki – ściągaj. Jest pięknie, zabawnie i często bardzo pożytecznie.

 

9. Water Your Body

 

Nie znamy się dobrze, nie wiem prawdopodobnie, jak masz na imię, ale z 99% pewnością mogę stwierdzić, że pijesz za mało wody. Niezależnie z jakiego powodu wynika to zaniedbanie, ściągaj Appkę i zacznij kontrolować swoje nawodnienie. Zobaczysz, że od razu lepiej zaczniesz funkcjonować, umysł stanie się lotny i na duszy będzie lżej :)

 

10. WWF

 

Bardzo przyjaźnie zaprojektowana Appka, która pomoże Ci stać się bardziej eko. Szybko znajdziesz informacje, jak dbać o naszą przyrodę robiąc zakupy, podróżując i prowadząc dom. Najlepsze porady możesz przesłać znajomemu bądź udostępnić na portalu społecznościowym.

 
 
 

+BONUS: FABRYKA ZLECEŃ

logoFabryka zleceń może nie jest aplikacją, ale posiada pełnię funkcjonalności w mobilnej wersji strony. To wygodne miejsce dla studentów, freelancerów, pracodawców, a także aktywnych seniorów do zamieszczania ogłoszeń i wyszukiwania zleceń. Zachęcam do rejestracji, bo misja tego startupu wyjątkowo przypadła mi do gustu!

Podaj dalej