Warszawa Kryminalna

IMG_6511
Kilka słów o moim dobrym koledze z czasów gimnazjalnych. Piotrek Kruze to jeden z większych talentów, jakie wyszły z Gimnazjum i Liceum im. Władysława IV w Warszawie. Czy szkoła zaszczepiła w nim żądzę wiedzy? Nie sądzę. W każdym razie jest szansa, że w poszukiwaniu wiedzy mu zbytnio nie przeszkodziła.

Jeśli słyszeliście o człowieku, który w swoje urodziny pojechał do Pampeluny, żeby wziąć udział w gonitwie byków – tak, to on. Jeśli czytaliście o chłopaku, który kupił bilet w jedną stronę na Karaiby i zabawił tam parę dobrych miesięcy, poszukując polskich korzeni – ahaś, to Piotruś!Fascynujących przygód ma za sobą co najmniej 100x więcej niż ja, tym bardziej cieszę się, że można go spotkać co jakiś czas w Warszawie na spacerach z Anegdotami Warszawskimi.Anegdoty Warszawskie to twór, który składa się z bohatera tego wpisu i jego pięknej i równie mądrej półówki – Marty Laseckiej. Anegdoty to na tę chwilę bardzo poczytny fanpejdż i nie mniej popularne spacery po Warszawie, na których zaczerpniecie trochę nietuzinkowej wiedzy historycznej.

Niedawno odbył się spacer wzdłuż Krakowskiego Przedmieścia zatytułowany „Warszawa Kryminalna”. Solidna dawka pikantnych historii kryminalnych z bliższej i dalszej historii stolicy przyciągnęła publiczność przekraczającą 80 osób.

Już w Walentynki możecie dołączyć do następnego wydarzenia – śladami historii miłosnych. Jestem pewna, że będzie niezła zabawa!

Dwa źródła do polecenia i obietnica fascynującej lektury:

Oprócz tego kilka zdjęć z kryminalnego spaceru:

 

 

 

 

 

 

 

 

Podaj dalej